Pistlerin Yıldızı Projesi’ Büyük İlgi Gördü

Sivas Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından hayata geçirilen ‘Pistlerin Yıldızı Projesi’ ile genç kayak severlere teorik eğitimler verildi. Proje kapsamında Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezinde inşa edilen eğitim merkezinde eğitimler tüm hızıyla sürecek.

Her yıl olduğu gibi 2018 yılında da önemli yatırımlara ve Sivas’a değer katacak projelere imza atmaya devam eden İdaremiz, Anadolu’nun parlayan ‘Yıldız’ı haline gelen Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezinde, genç kayak severlere ‘Pistlerin Yıldızı Projesi’ kapsamında eğitimler verdi. Çevre köylerde yaşayan gençler tarafından büyük ilgi gören eğitimler, önümüzdeki dönemde de devam edecek.

Projenin değerlendirilmesi amacıyla Yıldız’da gerçekleştirilen programa; Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz ve Köylere Hizmet Götürme Birlik Başkanı Mehmet Nebi Kaya, Genel Sekreter Yardımcımız Mevlüt Soysal, Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Genel Sekreteri İbrahim Turan, birim müdürlerimiz ve ilgili teknik personeller katıldı.

            Şehrimize kazandırılan projelerin yatırım ödenekleri, İdaremizin kendi bütçesinin yanı sıra Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’ndan destek alınarak oluşturuluyor. Bu doğrultuda Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde, 342 milyon 950 bin TL’lik bütçe ile ‘Pistlerin Yıldızı Projesi’ hayata geçirildi.

             Programda konuşan Birlik Başkanı Mehmet Nebi Kaya; “Sivas İl Özel idaresi olarak köylerimizin alt yapısını güçlendirecek faaliyetlerin yanı sıra sosyal faaliyetleri de yürütmenin azmi ve gayreti içindeyiz. Bu noktada bütçemizin imkân verdiği finansmanları değil diğer kaynakları da kullanıyoruz. Bunların birisi de Oran Kalkınma Ajansının sağladığı finansal destek. ‘Pistlerin Yıldızı Projesi’nde çalışan İl özel idaremiz ekibine ve yardımlarından dolayı Oran Kalkınma Ajansına teşekkür ediyorum” dedi.