Valimiz Salih Ayhan`dan Kayak Severlere Müjde

Yeni sezona kısa bir süre kala Yıldız Dağı Kayak Merkezi'nde çalışmalar son noktaya gelirken Valimiz Salih Ayhan, merkezi ziyaret ederek son durumu değerlendirdi.


İncelemelere Valimiz Salih Ayhan’ın yanı sıra, Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, Karayolları 16. Bölge Müdürü Aydoğan Aslan, Buruciye AŞ Genel Müdürümüz Mustafa Altun, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürümüz Göksel Yerlikaya ile diğer ilgililer katıldı.

Hizmet vermeye başladığı ilk günden itibaren adından sıkça söz ettirmeyi başaran ve Sivas ile çevre illerin büyük ilgilisini gören Yıldız Dağı Kayak Merkezi'nde yeni sezon heyecanı yaşanıyor. Valimiz Salih Ayhan merkezi ziyaret ederek kayak merkezinin son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

İncelemelerin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Ayhan, Yıldız Dağı'nda hummalı bir çalışma olduğunu belirterek, "Yıldız Dağı, alt yapısıyla, işletme sistemiyle olağanüstü bir hale geldi. Bundan sonra daha farklı fonksiyonlar olacak. Bu kış döneminde yenilikler olacak. Özellikle sosyal projelere imza atacağız. Ayrıca bilet fiyatlarında da zam yapılmayacak. Geçen sezon ki bilet fiyatlarını uygulamaya devam edeceğiz. Okullarımızı ve çevre köyler kayak merkezimize entegre etmeye devam edeceğiz. Akıllı geçiş sisteminin de ihalesi 23 Kasım'da yapılacak ve 1 ay içerisinde tamamlanacak önemli bir eksiklik giderilmiş olacak." dedi.

Kayak merkezinde konaklama ihtiyacına cevap verebilmek için yeni projeler hazırladıklarını kaydeden Ayhan, "Özel sektörden beklediğimiz bir teklif gelmedi. Gelecek sezon otel ile günübirlik tesisi entegre ederek, yatak kapasitesini arttıracak bir proje düşünüyoruz, belki de Yıldız Dağı'na kurumsal anlamda yapacağız son hizmetimiz olacak. Yatak kapasitemize 400'e çıkarttığımızda birçok yarışa talip olacağız hem de konaklama sorununu gidermiş olacağız." diye konuştu.

Yıldız Dağı, Sıcak Çermik, havalimanı arası bağlantı yolu hakkında da bilgi veren Ayhan, "Proje bitme aşamasında. 2019 yılında bunun da ihalesini yaparak inşallah kısa zamanda da o bağlantıyı yapacağız. Bunu yaptığımız takdirde Türkiye'de ilk olacak. Kış turizmi ve termal turizmi bağlantısı da yapılmış olacak. Bizim koyduğumuz bütün vizyon bir nebze gerçekleşmiş oldu. 5'inci sezonumuzda hizmet kalitemiz daha da artacak. Arkadaşlar tecrübelendi. Ne yapacaklarını biliyorlar. Yeni sezonla birlikte vatandaşlarımızı, kayak severlerimizi mutlu edecek projelerimiz olacak." şeklinde konuştu.

İlimizde kayak kültürünün daha çok gelişmesi için kayak eğitim merkezinin önemli olacağını vurgulayan Ayhan, "Kayak eğitim merkezimiz de şehir merkezinde 1 ay içerisinde bitecek. Sivas'ın bir kış turizmi kenti olarak ilerlemesi için güzel çalışmalarımız oldu. Vatandaşlarımızın buna sahip çıkması gerekmekte." dedi.