100. Yıl Etkinliklerinin İlk Faaliyeti Kayak Yarışları Olacak

Ülkemizin önemli marka değerleri arasında yerini alan, halkımızın sosyal ve sportif ihtiyaçlarına cevap veren Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'mizde Sivas Kongresi’nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliğince organize edilen "Valilik Kupası Geleneksel Kayak Yarışları" düzenlenecek.

Birçok kayak ve snowboard organizasyonunun yapıldığı Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde düzenlenecek yarışlar; kayaklı koşu, snowboard, alp disiplini dallarında yapılacak. Yarışlara, ülkemiz genelinde birçok sporcunun katılması beklenirken, kayak sporunu geliştirmek amacıyla düzenlenen yarışmada meşaleli kayak gösterisi de yapılacak. Dereceye giren sporculara da çeşitli ödül ve madalya takdimi yapılacak.

Düzenlenecek olan yarışlarla ilgili açıklamalarda bulunan Valimiz Salih Ayhan, Sivas Kongresi’nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında 26 Ocak Cumartesi günü Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde geleneksel hale getirilen kayak yarışlarının geniş katılımlı olarak bu yıl da gerçekleştirileceğini ifade etti.

Sivas başta olmak üzere ülkemiz genelinde bir çok ilden çok sayıda sporcunun yarışmalara katılmasının beklendiğini ifade eden Ayhan, “Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'ne yoğun ilgi gösterilmesiyle birlikte bu merkezi Türkiye'nin gündemine taşımaya ve uluslararası platformda temsil etmeye başladık. Türkiye’nin en iyi 5 kayak merkezi arasında yer alma hedefine emin adımlarla ilerledik. Yıldız’a; Sivas kamuoyu, bölge halkı, sporcularımız, kayak sever gençlerimiz sahip çıktığı takdirde biz de devlet olarak Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'ne hizmet getirmeye devam edeceğiz. Deniz, su, güneş nasıl bir nimetse, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'ndeki kar da soğuk da bir nimettir. Bu nimetten istifade edeceğiz. Tesisimizde güzellikleri yaşayarak geleceğe umutla ve güvenle bakacağız. Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'ni sürekli gündemde tutmamız gerekiyor. Sivas kamuoyunun, devletimizin, sivil toplum kuruluşlarının destekleri ile Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde güzellikler her geçen gün artacaktır. Valilik Kupası Geleneksel Kayak Yarışmalarının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. 

‘Valilik Kupası Geleneksel Kayak Yarışları’ programını takip etmek isteyen vatandaşlar için tarihi jandarma binası önünden sabah saat 08.30’da araç kaldırılacak.