Sivas’ın Yıldız’ı Beyaza Büründü

Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi, mevsimin ilk kar yağışının ardından beyaza büründü. 2 bin 552 metre yükseklikteki Yıldız Dağı’nda kar yağışı etkisini sürdürüyor.

            Gece yarısında sıcaklığın sıfırın altında ölçüldüğü kayak merkezinde vatandaşlar ve kayak severler karın yağmaya başlamasını sevinçle karşıladı. Kar yağışının etkisini devam ettirmesi halinde kısa sürede kayak sezonunun başlaması bekleniyor.

Öte yandan kar yağışının kayak için istenen seviyede olmaması durumunda ise, sıcaklığın eksi değerlerde olduğu günlerde suni karlama sisteminin devreye girmesiyle birlikte, pistler kayak yapılacak duruma kavuşturulacak.

Sivas İl Özel İdaresi Karla Mücadele Ekipleri 7/24 Nöbette!

Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüzün karla mücadele ekipleri her sezon olduğu gibi bu sene de, kayak severlerin Yıldız Dağına güvenli bir ulaşım sağlaması için mesai mefhumu gözetmeksiniz çalışmasını sürdürecek.

Sivas’ın yanı sıra çevre illerle beraber bölgede kayak severlere hizmet vermeyi hedefleyen Yıldız Dağı Kayak Merkezi, ülkemizdeki en iyi 5 kayak merkezi arasında yerini almak için gayret gösteriyor. Kar yağışının, kar kalınlığının ve yolların durumuna dair bilgiler; Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezinin internet sitemizden kayak severlere anbean duyuruluyor.

Kayak merkezinde sunulan imkânlardan ve pistlerin durumundan günlük olarak bilgi veren internet sitesitemizden, ayrıca otobüs sefer saatleri, ücretler, mekanik tesislerin durumu, aktiviteler, otel rezervasyon ve günübirlik tesis bilgileri, video, fotoğraf galeri, Sivas tarihi, kayak merkeziyle ilgili haberler ve iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.