Snowboard Tutkunları Sivas’ın Yıldız’ında Sahne Aldı

Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi ara tatil döneminde büyük ilgi görüyor. Özellikle hafta sonunu yoğun geçiren tesisler, çok sayıda misafir ağırladı.

Yıldız Dağı, haftanın yedi gününü dolu dolu geçirmeye devam ediyor. Kayak merkezi; pistlerinin eğimi, uzunluğu, kod farkı, çeşitliliği, kar kalitesi ve karın kalış süresi ile kayak severlere eşsiz bir kayak keyfi sunarak doyumsuz anlar yaşatıyor.

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde profesyonel kayakçılar profesyonel pistlerde, kayağa yeni başlayanlar ise acemi pistinde kayak yapıyor.  Kızak pistinde ise modern kızaklarda yediden yetmişe herkes doyasıya kızak keyfini yaşarken, kızakçılar yürüyen band sayesinde yorulmadan pistin başlangıç noktasına kadar çıkabiliyor.

Snowboard’ın Kalbi Yıldız’da Attı

İstanbul’dan ilimize gelen snowboard tutkunları, hafta sonu Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezinde doyasıya eğlendi. Renkli görüntülere de sahne olan pistlerde, nefes kesen görüntüler ortaya çıktı.

Diğer yandan ara tatil dolayısıyla özellikle öğrenci ve öğretmenlerin uğrak noktası haline gelen tesisler, büyük ilgi ve beğeni görüyor. Ara tatilin keyfini Yıldız’da yaşamak isteyen kayak severler tesislerin imkânlarından faydalanıyor.

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nin internet sitesi www.yildizdagikayakmerkezi.com'un yanı sıra Meteoroloji Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesi www.mgm.gov.tr adresinden Yıldız Dağı'ndaki kar kalınlığını, hava ve yağış durumu öğrenilebiliyor.