•  
  •  

Vali Şimşek Yıldız Dağı Kayak Merkezi'nde Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

img

Vali Şimşek Yıldız Dağı Kayak Merkezi'nde Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

 Yıldız Dağı Kış Sporları ve Kayak Merkezi’nde sömestir tatilinde otellerdeki doluluk oranı yüzde 80’lere ulaştı.


Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, kayak sezonunu açan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde basın mensupları ile bir araya geldi.

Vali Şimşek, kayak merkezinin son durumu hakkında Buruciye AŞ Genel Müdürü Mustafa Altun'dan brifing aldı.

Yıldız Dağı'nın Sivas'ın yükselen değeri olduğunu belirten Şimşek, "Kayak sezonumuzu başlatmış bulunuyoruz. Şu anda tesisimiz yüzde 100 doluluğa ulaştı. Tam kapasite ile sezonu açmış durumdayız. İnşallah kazasız, belasız verimli bir sezon geçiririz." dedi.

Vali Şimşek, kayak sezonunun son yılarda geç başladığını anlatarak, "Kayak merkezimiz şehir merkezine 58 kilometre uzaklıkta, 2016'dan buyana vatandaşımıza hizmet veriyor. Merkezimiz her geçen gün yerini güçlendirmekte. Bugüne kadar 10 ülkeden, 45 ilimizden ziyaretçi ağırladık." ifadelerini kullandı.

Yıldız Dağı Kayak Merkezi'nin Sivas'ın marka değerini yükselttiğini aktaran Vali Şimşek, "Bu tesisten mümkün olduğu kadar Sivaslıların faydalanması gerekiyor. Bizim de burada hayata geçireceğimiz projelerimiz var. Biz arzu ediyoruz ki daha çok gencimiz, sporcumuz kayak sporuyla tanışsın. Öncelikle Yıldız Dağı'na gelen turistler, Selçuklu'ya başkentlik yapmış kentin kültürel zenginliklerini de gezme imkanı bulsun. En önemli avantajımız geçen yıl hizmete sunulan Yüksek Hızlı Tren, bunun sayesinde artık Ankara'dan ve o güzergahtaki illerden daha hızlı bir şekilde ilimize ulaşım imkanı sağlanmış durumda." diye konuştu.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şakir Öner Öztürk de Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nin, Sivas'ın en önemli yatırımlarından olduğunu belirterek, "Sivas, doğa ve kültür turizminin başkenti sayılabilecek illerimizden bir tanesi, kayak tesisleri ile de kış turizmine önemli katkı sağlıyor." diye konuştu.

Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş da, Yıldız Dağı Kayak Merkezi'nin sadece Sivas'a değil çevre illere hizmet eden önemli bir tesis olduğunu belirterek, merkezimizin önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Vali Şimşek ve basın mensupları daha sonra tesisleri gezdi.

Vali Şimşek, hafta sonunu ve sömestr tatilini Yıldız Dağı Kayak Merkezi’nde değerlendiren vatandaşlarla da sohbet etti.

Habere ait görseller

Markalarımız

icon

Bildirim almak ister misiniz?

E-Bülten Aboneliği